Logo Logo
Aspirin-C tbl.eff.20 x 400mg/240mg
Aspirin-C tbl.eff.20 x 400mg/240mg
Krátky popis Unikátny produkt Aspirin-C tbl.eff.20 x 400mg/240mg od výrobca Bayer u nás nájdete takmer zadarmo za 8,50 €
Obvyklá cena
  • 8,50
Výrobca/Značka
Bayer
EAN 8585028200578
Hodnotenie
Indikácie: Kyselina acetylsalicylová znižuje tvorbu prostaglandínov (fyziologicky účinných zlúčenín, ktoré sa podieľajú na vzniku zápalu), a tým pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku a potláča zápal Aspirin-C môžu užívať dospelí pri miernych až stredne silných bolestiach (napr hlavy, zubov, hrdla, svalov, kĺbov, chrbta, a menštruačných bolestiach), pri miernych bolestiach pri artritíde, pri prechladnutí alebo chrípke na zmiernenie bolesti a horúčky a pri zápaloch Deti nad 9 rokov môžu užívať liek iba na odporučenie lekáraKontraindikácie: Neužívajte Aspirin-C, keď ste alergický (precitlivený) na kyselinu acetylsalicylovú, na iné salicyláty alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku Aspirin-C , keď ste mali v minulosti alergickú reakciu s astmatických záchvatom alebo podobnú reakciu na salicyláty alebo iné nesteroidové protizápalové lieky, keď máte žalúdkové alebo dvanástnikové vredy, keď máte nezvyčajnú náchylnosť na krvácanie (hemoragickú diatézu), keď máte závažnú nedostatočnosť obličiek alebo pečene, keď máte závažnú srdcovú nedostatočnosť, v kombinácii s metotrexátom v dávke 15 mg/týždeň alebo vyššie, v posledných troch mesiacoch tehotenstva Nepoužívajte u detí do 15 rokovTehotenstvo a dojčenie:  Aspirin-C sa bez konzultácie s lekárom nemá užívať v prvom a druhom trimestri (prvých šesť mesiacov) tehotenstva Aspirin-C sa nemá užívať v posledných troch mesiacoch tehotenstva vzhľadom na zvýšené riziko komplikácií pre matku i dieťa počas pôrodu Do materského mlieka prechádzajú malé množstvá liečiva kyseliny acetylsalicylovej a jej metabolitov Pri krátkodobom použití sa nepozorovali nepriaznivé účinky na dojča, preto nie je nevyhnutné ukončiť dojčenie Pri pravidelnom užívaní vysokých dávok sa má dojčenie včas prerušiťDávkovanie: Dospelí užívajú obvykle 1 až 2 šumivé tablety 3 až 4-krát denne Maximálna denná dávka 10 šumivých tabliet sa nesmie prekročiť Deťom nad 9 rokov (iba vo výnimočných prípadoch na lekársky predpis a za stálej kontroly lekárom) sa obvykle podáva 1 šumivá tableta denne, tj 400 mg kyseliny acetylsalicylovej V prípade potreby možno jednotlivú dávku opakovať až 3-krát denne v odstupoch 4 až 8 hodín Maximálna denná dávka 3 šumivé tablety sa nesmie prekročiťŠumivá tableta sa musí pred užitím rozpustiť v pohári vody Neužívajte nalačno
Účinná látka: kyselina acetylsalicylová + kyselina askorbová
Množstvo účinnej látky v 1 dávke lieku: 400 mg + 240 mg/ tbl
Lieková forma: šumivé tablety
Ďalšie produkty od výrobcu Bayer
Ďalšie produkty v kategórii Lieky voľne predajné